Aleksandra Lah Šteblaj

Rada imam delo na vrtu,
sveže doma pridelane zelenjave pa se veseli vsa družina.

Domov / Tradicionalni vrt / Substral tradicionalni vrt – od načrtovanja zasaditve do pridelka

29 . jun

Substral tradicionalni vrt – od načrtovanja zasaditve do pridelka


Substralova vrtnarka Aleksandra Lah Šteblaj se je dela na vrtu neizmerno veselila, danes pa v slastnem pridelku uživa njena cela družina. Konec marca smo ji izdelali zasaditveni načrt, razdelitev gredic in kolobar pa načrtovali glede na užitne dele rastlin. Najprej smo sejali in sadili peteršilj, rukolo, različne solate, por, čebulo, česen, korenje, jagode in grah, aprila pa še krompir, blitvo, ognjič, drobnjak, zgodnje zelje, luštrek, pehtran, pelin, brokoli, meliso, čemaž, rdečo peso, brstični ohrovt ter nizek rumen in zelen fižol. Ko je bilo vreme pravo, smo se lotili tudi paradižnika, paprike in ostalih plodovk, vrt pa smo pred tem že popestrili in odišavili z zelišči, ki smo jih posadili kar na dekorativno steno.

Oglejte si, kako napreduje tradicionalni vrt Aleksandre Lah Šteblaj.

Prej

Potem

Spoznajte Substralov vrtnarko Aleksandro Lah Šteblaj
Kako smo načrtovali kolobar in začeli s sejanjem in sajenjem
Sajenje krompirja
Sajenje jagod
Spremljajte Aleksandrine vrtnarske nasvete


Oddaj komentar

image

Največji dar vrta je obnovitev vseh petih čutov.

Hanna Rion

Si želiš prejemati vrtnarske nasvete in informacije o popustih?

Ikona poštePrijavi se na E-novice!

Kuverta

Že vrtnariš?

Prijavi se na prejemanje e-novičk in spremljaj naše vrtičkarje in Substralove strokovnjake.

Redno te bomo obveščali o naših vrtnarskih podvigih, ti pomagali z veliko koristnimi vrtnarskimi nasveti in poskrbeli za številne ugodne nakupe.

Zapri okno