Aleksandra Lah Šteblaj

Rada imam delo na vrtu,
sveže doma pridelane zelenjave pa se veseli vsa družina.

Domov / Tradicionalni vrt / Razlike med gnojili za vrt - zasaditev jagod

21 . apr

Razlike med gnojili za vrt - zasaditev jagod


Bi se radi sladkali s slastnimi jagodami, pa ne veste, kako pripraviti gredico in katero gnojilo izbrati, da bodo bogato obrodile? Substralov agronom je pojasnil razlike med gnojili.

Pri zasaditvi jagod na tradicionalnem Substralovem vrtu smo uporabili peletiran konjski gnoj, univerzalno gnojilo Grunkorn, gnojilo za jagodičevje, osmocote gnojilo za jagodičevje, za pokislitev zemlje pa substrat za rododendrome.

Naturen BIO konjski gnoj v peletih

Že pripravljeno gnojilo iz konjskih fig v peletih vrhunske kakovosti. Sestavine ne prihajajo iz farmske reje, zato je brez plevelov. Primeren za osnovno začetno gnojenje ob sejanju in sajenju. Nanaša se enostavno in izboljša strukturo tal ter pospešuje nastajanje humusa. Uporabimo za vse rastline na vrtu ob spomladanski pripravi gredic. Prednost je, da ga ni potrebno vkopavati, kot hlevski gnoj.

Zemlja za rododendrone SUBSTRAL

Specialni rastni primeren za rododendrone, azaleje, kamelije, hortenzije, resje in vresovke. Optimalna oskrba z vodo in hranili do 3 mesece. Jagode bolje uspevajo v malce kisli zemlji, zato priporočamo, da običajno vrtno zemljo obogatimo z ustreznim substratom.

Gnojilo za vrt in jagodičevje SUBSTRAL

Kakovostno mineralno gnojilo, ki zagotavlja zdravo rast in bujno cvetenje ter bogat pridelek. Primerno za vrtne cvetlice, okrasne grmovnice, sadno drevje in zelenjavo. Uporabimo ga ob zasaditvi, če želimo rastlinam pomagati k hitrejšemu ukoreninjenju in začetni rasti. Je mineralno gnojilo, hitro delujoče.

Osmocote Gnojilo za jagodičje in sadno drevje SUBSTRAL

Visokokakovostno gnojilo z dolgotrajnim delovanjem (6 mesece). Primerno za  jagode, maline, ribez in drugo sadno drevje. Hranila se sproščajo pod vplivom temperature in talne vlage, ni nevarnosti pregnojenja in ne povzroča ožigov.  To gnojilo nudi veliko udobja pri uporabi, enostavno nanašanje, gnojimo le enkrat v sezoni, hkrati pa zagotavlja odlične rezultate

Substral Grünkorn univerzalno gnojilo za vrt

Kakovostno mineralno in okolju prijazno gnojilo z dolgotrajnim delovanjem. Primerno za vse rastline na vrtu in v posodah, za sadno in okrasno drevje, zelenjavo, zelišča, iglavce, trato, živo mejo in okrasne grmovnice.  Če ne želite razmišljati o tem kakšna gnojila na vrtu potrebujete, imate manjše površine in ni racionalno kupovati specialna gnojila za vsako rastlino posebej, je najboljša odločitev Grünkorn. Sestavljen je tako, da vsebuje ključna hranila za vse rastline, hkrati ne vsebuje nitratov, hranila so v rastlinam lahko dostopni obliki, zato boste rezultate gnojenja videli zelo hitro.


Oddaj komentar

image

Največji dar vrta je obnovitev vseh petih čutov.

Hanna Rion

Si želiš prejemati vrtnarske nasvete in informacije o popustih?

Ikona poštePrijavi se na E-novice!

Kuverta

Že vrtnariš?

Prijavi se na prejemanje e-novičk in spremljaj naše vrtičkarje in Substralove strokovnjake.

Redno te bomo obveščali o naših vrtnarskih podvigih, ti pomagali z veliko koristnimi vrtnarskimi nasveti in poskrbeli za številne ugodne nakupe.

Zapri okno