Boris Švegelj

Kljub veliki želji do sedaj ni imel časa in znanja za lepo urejeno zelenico.

Domov / Zelenica / Borisova zelenica – od utrujene zelenice do prave zelene preproge

29 . jun

Borisova zelenica – od utrujene zelenice do prave zelene preproge


Zelenica Substralovega vrtnarja Borisa Šveglja na začetku ni izgledala najbolje. Velika površina, raznolik, nekje zelo obremenjen teren, senčni predeli, prazna mesta in še bi lahko naštevali težave, s katerimi se je srečeval pri urejanju zelenice. Kaj vse in v kakšnem zaporedju je potrebovala stara in neurejena zelenica, kot je njegova? Po čiščenju in prezračevanju smo se lotili zapolnjevanja praznih mest in izboljšali zelenico. Borisov raznolik in razgiban travni teren pa je bil odličen za prikaz uporabe različnih travnih mešanic. Tam, kjer se radi igrajo otroci in kužki, smo uporabili travno mešanico, ki je primerna za visoke obremenitve, za bivalni del zelenice pa posebej trpežno travno mešanico. Za manjša popolnoma gola mesta smo izbrali prvo pomoč za travo, za senčne predele pa posebno travno mešanico Senca sonce. Veliko je bilo tudi težav z mahom in pleveli, ki pa smo jih odpravili v 14 dneh.

Oglejte si Borisovo zelenico.

Prej

Potem

Spoznajte Substralovega vrtnarja Borisa Šveglja
Kako smo se lotili prezračevanja:
Kako smo zapolnili prazna mesta in izboljšali zelenico
Ureditev zelenice na zahtevnem terenu, severna lega, mah


Oddaj komentar

image

Največji dar vrta je obnovitev vseh petih čutov.

Hanna Rion

Si želiš prejemati vrtnarske nasvete in informacije o popustih?

Ikona poštePrijavi se na E-novice!

Kuverta

Že vrtnariš?

Prijavi se na prejemanje e-novičk in spremljaj naše vrtičkarje in Substralove strokovnjake.

Redno te bomo obveščali o naših vrtnarskih podvigih, ti pomagali z veliko koristnimi vrtnarskimi nasveti in poskrbeli za številne ugodne nakupe.

Zapri okno